מיפוי המגזר החרדי – 2014/2015

חתימה

עם הקמת מכון ׳סקר כהלכה׳ ולצורך הכנת בסיס הנתונים אודות האוכלוסיה החרדית בישראל, בחרנו בדרך הקשה פיזית, אך המדויקת ביותר.

בראשית הדרך, הגדרנו כנקודת יישוב חרדית כל מקום בו קיימת קהילה עם בית כנסת ותלמוד תורה. באופן זה הגענו ליותר מ-50 נקודות יישוב חרדיות.

אנשי שטח עברו בכל נקודת יישוב כזו, נכנסו לבתי הכנסת, וחפשו אדם אמין המעורה בקהילה ומכיר את תושבי המקום החרדיים. ממנו קיבלנו מספר בתי אב, מחולקים לכל הזרמים במגזר.

את הנתונים האלה, מכל נקודות היישוב השונות, תיקפנו מול למס, נתוני בחירות ונתוני ביטוח לאומי. מידי תקופה אנו מעדכנים את המידע שברשותנו באופן פרטני, עם התפתחותן של נקודות יישוב חדשות, התרחבותן של נקודות יישוב מסוימות ושינויים, שאנו ערים להם ועוקבים אחריהם.

נתונים חדשים המתפרסמים, כמו גם נתוני בחירות הבאות, ישמשו אותנו לתיקוף הנתונים הקיימים אצלנו במכון, והנחשבים לאמינים והמדויקים ביותר.

על פי הנתונים: מספר בתי האב במגזר החרדי עומד על 180,164. מספר הנפשות עומד על 922,291 נפשות. הנתונים עברו תיקוף אחרון ב-2015.

יחס הזרמים השונים במגזר עומד על 36% חסידים, 33% ליטאים ו-27% ספרדים. בנוסף 4% אינם משייכים את עצמם לאף זרם במגזר. מדובר בעיקר בחרדים מודרנים ובחוזרים בתשובה.

השארת תגובה